Міст Патона «втомився»: інженери зробили останнє попередження Києву

Термін експлуатації унікального столичного мосту Патона закінчився, він знаходиться в критичному стані.

Об этом сообщает http://pozitivnosti.net

Про це на засідання постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку і реклами повідомив представник Інституту електрозварювання, доктор технічних наук Валерій Позняків.

В ході виступу вчений нагадав, що ще в минулому році було проведено обстеження технічного стану споруди, внаслідок якого було зафіксовано руйнування поперечних балок. Обстеження підтвердило, що міст знаходиться в критичному стані і непрацездатний.

За даними доповіді, метал нижнього пояса мосту, який має товщину 14 міліметрів, зменшився до семи, а інколи і до п’яти міліметрів. Те ж саме сталося і зі стінкою головної балки. Крім того, металоконструкції серйозно пошкоджені через корозії, лотки під деформаційними швами зруйновані, тому вода накопичується і попадає на металеві конструкції.

Позняков пропонує обмежити по мосту рух вантажного транспорту, вага якого досягає десяти тонн і більше. І як можна швидше провести реставрацію з пристосуванням, тобто відновити фізико-механічні та експлуатаційні властивості конструкції із застосуванням нових сучасних матеріалів при ремонті.

«Що таке пристосування? Це пристосування конструкції з сучасними вимогами експлуатації. Тобто можна застосовувати нові, сучасні матеріали при ремонті цієї конструкції, якщо надано підтвердження, що є об’єктивна потреба в цьому. Навіть говорили про те, що можна, не змінюючи істотно форму, розширити цей об’єкт і зробити додаткові смуги», – прокоментував доктор технічних наук.

За його словами, в першу чергу потрібно очистити всі металеві конструкції від сміття, відновити проходи, герметизувати усе «протікають» ділянки і пофарбувати для запобігання корозії. Після цього за допомогою сучасних методів контролю обстежити міст і визначити техстан металевих конструкцій.

У коментарі інженер-мостобудівник Георгій Росновский підтвердив невтішний прогноз фахівця, і нагадав, що про небезпеку корозії попереджав ще академік Борис Патон, син проектувальника мосту Євгена Патона.Джерело статті: “http://povin.com.ua/247925-08-11.html”

Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]