Інтереси імпортерів струму поставлені вище за інтереси українських енергетиків та шахтарів – Омельченко

Влада ставить інтереси імпортерів електроенергії вище інтересів вітчизняних енергетиків та шахтарів. Про це написав директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко на своїй сторінці у Facebook.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Експерт нагадав, що через імпорт струму з Росії та Білорусі, який розпочався внаслідок “поправки Геруса”, українські енергетики та вуглевидобувні підприємства зазнають суттєвих збитків, адже потужності вітчизняної генерації обмежуються і, як наслідок, значно знизилось споживання вугілля ТЕС. На його думку, такі дії влади свідчать про пріоритетність для неї інтересів імпортерів струму.

"Урядом інтереси імпортерів електричної енергії поставлені вище інтересів українських шахтарів та енергетиків, що спричиняє багатомільйонні втрати українських енергетичних компаній на користь російського та білоруського бізнесу. Зокрема, цей фактор, а також високий рівень корупції в управлінні державними шахтами призвели до зростання заборгованості по зарплатам шахтарів на суму близько 1 млрд грн", – написав Омельченко.

Новини
НКРЕКП не може довести вину маніпуляторів на ринку електроенергії – Тарасюк

Він також звернув увагу на різке зниження видобутку вугілля державними шахтами, яке відбулось за останній час, – він впав до рівня 3,5 млн тонн і продовжує скорочуватися швидкими темпами. Та наголосив на необхідності термінового проведення реструктуризації шахт та закриття безперспективних, а також створення цивілізованої вугільної біржі.

Раніше міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель заявляв, що системний оператор "Укренерго" зобов’язаний зменшити імпорт російського струму до мінімуму, оскільки в Україні знизилось енергоспоживання і нам потрібно завантажити власні енергопідприємства.

В свою чергу Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України заявляла, що збереження нинішніх обсягів імпорту струму загрожує зупинкою 75% українських вуглевидобувних підприємств та більшості атомних блоків.

Нагадаємо, імпорт електроенергії з Росії було відновлено з 1 жовтня 2019 року завдяки "поправці Геруса". Обсяг російської електроенергії, який постачається на сегмент ринку двосторонніх договорів, вже перевищує 15%. Зростання російського імпорту призвело до обмеження потужностей українських енергопідприємств.

25 лютого Президент України Володимир Зеленський під час наради працівників вугільної галузі доручив міністру енергетики та захисту навколишнього середовища Олексію Оржелю терміново обмежити імпорт вугілля і електроенергії.

"Про який імпорт може йти мова, якщо країни, з яких ми імпортуємо, не пускають нас на свої ринки? Тому спочатку наше вугілля, наші шахтарі, наша електроенергія. І якщо якась марка у нас не видобувається, тільки тоді ми можемо починати обговорювати питання про імпорт конкретної марки", – сказав Зеленський.

Не набридаємо! Тільки найважливіше — підписуйся на наш Telegram-каналДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/interesi-importeriv-strumu-postavleni-vische-interesiv-ukrainskih-energetikiv-ta-shahtariv-omelchenko.htm”

Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]